Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אהובותיו של בעלי
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2010
מס' עמודים: 255
כשלוסי מגלה שבעלה המקסים והבוגדני גוסס, היא חוזרת הביתה, פותחת את ספר הטלפונים הקטן והשחור שלו ומחליטה שלא מגיע לה לסבול לבד. אחרי הכול, אהובותיו של ארטי היו איתו בתקופות הטובות שלו - זה לא הוגן שלוסי תיאלץ לשאת בנטל לבדה בתקופה הקשה. לכן היא מתקשרת לנשים שבספר השחור של ארטי ומזמינה אותן לביקור אחרון. אם כי לא עולה על דעתה שהן ייענו להצעה. אבל הן מופיעות בזו אחר זו: זו ששונאת אותו. זו שחבה לו את חייה. זו שהפכה בגללו ללסבית. זו שהוא לימד לרקוד. וביניהן מופיע גם זר מסתורי ובפיו הסיפור המשונה מכול: הוא עשוי להיות בנו האבוד של ארטי. מצעד הנשים מלמד את לוסי עוד ועוד על הגבר שלא הצליחה לסלוח לו, אך גם לא היתה מסוגלת לעזוב. הנשים משתפות זו את זו בסודותיהן, ותוך כדי כך הופכות לחברות נפש ואפילו למעין משפחה. אבל לוסי יודעת שהפתעות גדולות עוד מצפות לה בהמשך הדרך...  

לוסי שמאז ומתמיד נמשכה לגברים בוגדניים ושובי לב, מתאהבת בארטי שורמן, גבר בוגדני שמבוגר ממנה בשמונה עשרה שנה והיא עדיין מאוהבת בו למרות שנודע לה במפתיע שהיו לו שלושה רומנים בארבע שנות נישואיהם.היא  מחליטה לעזוב את ארטי והם נפרדים לחצי שנה אבל אז מתקשרת אליה אמה ומודיעה לה שארטי גוסס והיא חייבת לחזור אליו ולהיות לצידו ברגעיו האחרונים.
לוסי היא מבקרת חשבונות ושותפה בחברה של מבקרים, היא עוזבת הכל ולוקחת טיסה מניו יורק לפנסילבניה כדי לטפל בארטי.
המחליפה שלה לינדזי,  מלווה אותה לשדה התעופה ולוסי שמלאת תסכול וכעסים, מרבה לתת ללינדזי עצות על אהבה ולקטר על מר גורלה ואף מתארת באוזניה  את השתלשלות העניינים שהביאו אותה לבחירות השגויות בחייה.

אני בהחלט מזהה את האירוניה בכך שהעבודה שלי היא לגלות כשמישהו מרמה ובכל זאת לא שמתי לב לבגידות של ארטי תקופה ארוכה כל כך. כבלתי את עצמי לתפקיד מבקרת כדי לשמור על יציבות.

לוסי חוזרת הביתה ומוצאת את ארטי מרותק למיטה ולצידו אחות יפיפיה שסועדת אותו (גם כשהוא גוסס הוא חייב להיות מוקף בנשים יפות סביבו).
היא כועסת על ארטי, לוסי לא מבינה למה היא צריכה לטפל בו לאחר שבגד בה ושיקר לה ואיפה כל המאהבות שלו עכשיו?  למה הן לא דואגות לו כשהמצב רע?
היא מתייעצת עם אמה (אמה היא דמות משעשעת שהחליפה חמישה בעלים ונוהגת לרקום פתגמים על כריות) שדווקא די מחבבת את ארטי למרות שלא צידדה בנישואים בהתחלה וניבאה מראש שהקשר הזה יגמר לא טוב.
כשארטי מנמנם לו, לוסי משתכרת ומוצאת את הפנקס שלו בו כתובות שמותיהן של כל המאהבות שלו, היא מתקשרת לכמה מהן ומודיעה להן שארטי גוסס וכדאי שיבואו לטפל בו.
למחרת מתדפקת על הדלת אלספה, בחורה צעירה ואמנית פיסול שבאה לעזור בטיפול בארטי.
אלספה מרגישה שהיא חייבת את חייה לארטי מכיוון שהציל אותה בעבר והוא כמו אבא בשבילה.

אני תוהה איך בדיוק הציל ארטי את חייה. אני תוהה מה הסיבה האמיתית לבואה ולמה היא אוהבת אותו כל כך.

לאחר מכן מופיעה פתאום אלינור, אישה מטופחת ואלגנטית, בעלת יופי מתוחכם,  בשנות החמישים המוקדמות לחייה.
לעלילה מצטרף גם ג'ון, בנו בן השלושים של ארטי שלוסי אפילו לא ידעה על קיומו.
לוסי ושאר הנשים שמתאגדות סביב מיטתו של ארטי כשהוא על ערש דווי מחליטות להזמין את כל האהובות שלו מהעבר כדי שיתמודד עם עברו ויוכל לעבור לעולם הבא במצפון נקי.

לוסי עוברת מסע במהלכו היא תלמד משהו על אהבה, מחילה, חברות, לתת אמון בגברים ולשחרר את כל ההגנות שהקיפו את חייה עד כה.
הספר 'אהובותיו של בעלי' כתוב בהומור ציני משעשע, הוא מלא בתובנות מצחיקות על החיים (כמו למשל: "אוכל לא פותר את כל הבעיות אבל אם החלטת לנסות, כדאי להתחיל בשוקולד"), קראתי את הספר בהנאה רבה וממליצה עליו בחום.

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן