Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אהבה מכוערת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 320
כשטייט קולינס פוגשת את הטייס מיילס ארצ’ר, היא לא חושבת שזאת אהבה ממבט ראשון. הם אפילו לא מסוגלים להיות חברים. הדבר היחיד שמשותף להם הוא משיכה הדדית מטורפת. ברגע שהם מתוודים על תשוקתם, הם מבינים שמצאו את הסידור המושלם: הוא לא רוצה אהבה, לה אין זמן לאהבה, ושניהם רוצים – משתוקקים – לסקס. אין סיבה שלא יצליחו, כל עוד טייט תמלא את שני החוקים שמיילס הציב בפניה: לעולם לא לשאול על העבר. לעולם לא לצפות לעתיד. אלא שעד מהרה מתברר שאין להם שום סיכוי.

ידעתי שאני הולכת לאהוב את הספר הזה. איך ידעתי? שתי מילים: קולין הובר. נדיר שאני מסיימת ספר שלה מאוכזבת. אהבה מכוערת היה בדיוק כמו הספרים האחרים שלה, כשקראתי אותו הרגשתי אותו עד הסוף והרגשתי מה היא מנסה לומר לי. הרגשתי את הכאב של הדמויות, הרגשתי את התשוקה ביניהם ואת האהבה ביניהם. סיפורי האהבה של קולין הם לא פשוטים. בחורה פוגשת בחור, הם נמשכים זה לזו אבל הכל מסובך והסיפור ממשיך להסתבך. הדמויות שהיא כותבת גם הן לא פשוטות, הן מורכבות ומלאות סתירות, כמו החיים. ולכן אני נמשכת לכתיבה שלה כמו פרפר לאש.

הסיפור כתוב בשני קולות, הצד שלה והצד שלו. טייט כותבת בהווה ואילו סיפורו של מיילס מתחיל לפני 6 שנים, ואנחנו קוראים על העבר שלו, עד שהוא מתחבר להווה עם טייט.
אנחנו פוגשים לראשונה את טייט כשהיא עוברת לגור עם אחיה בסן פרנסיסקו כדי להתחיל מחדש, ביום שהיא מגיעה לראשונה אל הדירה היא נתקלת במיילס כשהוא שוכב שיכור במסדרון מחוץ לדירה החדשה שלה. למרות הרושם הראשוני הגרוע, היא מכירה במהרה צד אחר של אופיו שהוא מסתיר מן העולם – בור עמוק וחסר תחתית של כאב עצום ועצב.
היא לא חיפשה מערכת יחסים והוא לא רצה שום קשר עם אהבה, אבל הייתה ביניהם משיכה חזקה אחד כלפי השני, שנראתה יותר מסתם משיכה פיזית. הם לא מסוגלים להודות במה שהם מרגישים, במיוחד מיילס שנושא צלקות עמוקות מהעבר, אז הם עושים את ההסדר המוכר של friends with benefits על פי שני הכללים של מיילס.

ההסדר הזה כמעט אף לא עובד במציאות, אחד הצדדים מפתח רגשות ורוצה יותר. בסדרה 'סקס והעיר הגדולה' ניסתה הדמות של סמנתה להוכיח לנו שזה יכול לעבוד, אבל גם אצלה זה לא עבד בסוף. גם כאן כצפוי זה לא עובד. טייט אמנם עסוקה בלימודי תואר שני בסיעוד, ובסופי שבוע היא עובדת כאחות בחדר מיון, בחורה עסוקה לכל הדעות, אבל לא עסוקה עד כדי כך כדי להתכחש לרגשות שהיא מפתחת למיילס. ככל שהם נפגשים יותר, כך נעשים הדברים ביניהם מסובכים יותר. כשטייט החלה להבין ולהודות ברגשות שלה, מיילס נסגר בפניה אף יותר. הכאב מעברו היה כה גדול, עד שהוא לא מרשה לעצמו להתאהב בכלל ובאף אחת, אפילו לא בטייט. לאט לאט הסיפור מתבהר ומתברר לנו מה הפך את מיילס למה שהוא היום, זה רק גרם לי לאהוב אותו יותר כי שהבחור אוהב, הוא מגדיר מחדש את המושג אהבה.

פסק הדין:
איזה סיפור יפה! קולין הובר מוכיחה שוב ושוב שהסיפורים שלה הם ייחודיים, חזקים וכתובים היטב. אני אוהבת את התשוקה שהיא כותבת, את מעמקי הקשרים שהיא רוקמת בין הדמויות שלה, את הסגנון היפה והלא מתאמץ שבו היא כותבת את הסיפורים שלה. ללא ספק, היא אחת הסופרות האהובות עלי בז'אנר. הסיפור של "אהבה מכוערת" הוא ידוע ומוכר, קראנו אותו וצפינו בו הרבה פעמים, אבל הוא שונה מספרים אחרים, יש בו המון עומק והדמויות שלו הן בלתי נשכחות.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן