Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אהבה וזעם
תגית:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 296
כבר מגיל צעיר הוכשרה סֶרינה היפהפייה להיות גְרַציה, כלומר בת לוויה זוהרת ליורש, בנו של שליט וִירידיה. מעמד של גרציה יבטיח לסרינה חיים נוחים בארמון מפואר, אך חשוב לא פחות – נוֹמי, אחותה המרדנית, המתקשה לקבל את ההגבלות המוטלות על נשות המדינה, תוכל להתלוות אליה כמשרתת אישית ולהתרחק מצרות. אבל כאשר האחיות מגיעות לארמון, דווקא נומי היא זו שמושכת את תשומת ליבו של היורש. ואילו כאשר סודה המסוכן של סרינה מתגלה, היא נושאת באשמה וגורלן של השתיים נגזר. כעת כל אחת מהן לכודה בחיים שלא ציפתה להם: נומי נאלצת להסתגל לחיי הזוהר בארמון, ולפלס את דרכה בין היורש לאחיו ובין התככים והבגידות המסתתרים מאחורי כל פינה. ואילו סרינה, שמוצאת את עצמה על אי מבודד ושמור היטב יחד עם פושעות אחרות, חייבת להיפטר מגינוני החן ולהסתגל במהירות לחיי עמל ולחימה. אמנם ההתמודדויות שנכפות על האחיות מחשלות את רוחן, אך גובות מהן מחיר כבד. האם לבבותיהן הקרועים מבדידות ואהבה יצליחו למצוא את הדרך חזרה? אהבה וזעם הוא סיפור התבגרות סוחף עם עלילה שלא נחה לרגע וגיבורות עוצמתיות עד כאב.

זאת לא בחירה אמיתית אם את לא רשאית לסרב.

עלילת הספר מתרחשת בממלכה בדיונית.
יורש העצר ובנו של שליט וירידיה הגיע לגיל בו הוא זכאי לבחור את שלושת נשותיו הראשונות, הגרציות שלו וכל מחוז מורשה לבחור באחת מבנותיו כדי שתישלח לממלכה.
ממחוז לנוס נשלחת סרינה טסארו היפיפייה. סרינה נרגשת מאד מהמעמד והיא רק מחכה כבר לעזוב את לנוס המזוהמת והמחניקה ולהגיע לארמון המפואר והמפנק.
סרינה כבר רואה את עצמה מבלה עם יורש העצר יפה התואר בנשפים נוצצים וחיה חיי נוחות ושפע.
היא מרגישה שהביאה גאווה גדולה למשפחתה על אף שאחותה המרדנית נומי מביטה בה בעוינות ובזעף.
בניגוד לסרינה הצייתנית, נומי היא פמיניסטית מובהקת והיא לא חושבת שאישה צריכה לחיות את חייה לפי מה שהגבר שלה יכתיב לה.
כעבור שבועיים יוצאת סרינה לכיוון הממלכה כאשר היא מלווה בנומי שאמורה לתפקד בתור המשרתת שלה ובאחיהן רנזו.
סרינה מאמינה שמעמדה כגרציה ייתן לה כבוד, יוקרה וישפר את מצבן של הבנות לטובה אבל נומי חושבת שמצבן יהיה גרוע כך או כך, אם יחזרו הביתה, יאלצו הבנות לעבוד כפועלות בבית חרושת, משרתות או עקרות בית ואם יישארו, יאלצו להיות נשים צייתניות שנשלטות על ידי גברים בעלי מעמד גבוה.

נומי אמנם לא יפיפייה כמו סרינה אבל היא דעתנית, נועזת, אמיצה וחכמה ואף שומרת סוד מסוכן: היא יודעת קרוא וכתוב לאחר שהתעקשה שרנזו ילמד אותה ובאותה תקופה, לנשים היה אסור להיות מלומדות ובטח שלא לקרוא ספרים.
בארמון היא נפעמת מכמות הספרים שהיא רואה בספריה ומעיזה לגנוב ספר בלי שאף אחד ירגיש.
נומי מצליחה בלי כוונה לסקרן ולמשוך את תשומת ליבו של יורש העצר ואחיו אסא, דווקא מעצם היותה אישה לא כנועה.
כשמגיע הרגע המכריע של בחירת הגרציות, סרינה בטוחה שיורש העצר בידיים שלה אבל להפתעתה הרבה דווקא נומי המרדנית נבחרת למועמדת השלישית של יורש העצר והיא הופכת להיות גרציה במקומה. ברגע אחד הקערה מתהפכת על פיה וסרינה היא על תקן המשרתת של נומי.
סרינה הגיעה לארמון בשאיפה להפוך לנסיכה ולבסוף הפכה להיות שפחה.
נומי לא יודעת לחיות תחת מרות והיא גם לא למדה מעולם להיות גרציה וכל המעמד הזה שנכפה עליה הוא מעבר לכוחותיה.
כאשר נומי מראה לסרינה את הספר שגנבה מהספרייה, השתיים נתפסות וסרינה נלקחת ונעצרת, האחיות מופרדות וצריכות עכשיו להילחם על חייהן, כל אחת בדרכה שלה והחיים שהכירו קודם לא יחזרו יותר.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר.  

העלילה כתובה מנקודת מבטה של סרינה ומנקודת מבטה של נומי. כל אחת מהאחיות עוברת עם עצמה תהליך פנימי של השתנות וכל אחת מגלה בתוך עצמה את הכוחות הפיזיים והנפשיים שלה. סרינה לומדת להיות לוחמת ואילו נומי מתעדנת ולומדת להוריד את ההגנות.
אין ספק שבספר הזה העולם שייך לגברים והם שוביניסטים וקשוחים אבל בתוך כל הרוע והאכזריות יש גם ניצוץ של אור וישועות מכיוונים לא צפויים.
ידע זה כח וזה מה שמרתיע את הגברים בעלילה וגורם להם לדכא את הנשים של אותה תקופה.
בעולם בו נשים צריכות להיות יפות ושתוקות, חלשות, צייתניות, מדוכאות, מוגבלות מבחינת זכויות ונתונות לכוחניות ומשחקי שליטה מצד הגברים, יש גם חלום ותקווה לחירות וחופש הבחירה, ומלחמת הישרדות על הקיום והמקום.
"אהבה וזעם" זהו ספר על מלכים ואבירים, גרציות ומשרתות, זעם ופחד, בגידות ושקרים, אהבה במקומות הכי לא צפויים ובעיקר כוחן של נשים כי הן לא רק המין היפה אלא גם המין החזק.
הספר אמנם מוגדר כספר נוער אבל יש בו העצמה נשית והוא יכול להתאים לנשים בכל גיל וכמובן גם לגברים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן