Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אדמה חרוכה
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 433
אדמה חרוכה הוא רומן קצבי, מותח ואלים המגולל ברצף אירועים מפתיע ועוצר נשימה את סיפורו של דוד, קצין לוחם, איש משפחה, המנסה להזניק את חייו אל צמרת עולם העסקים בישראל. מולו ניצב טייקון אפל ודורסני המנהיג כוחות אלימים לכיבוש יעדיו. איש קשה, חסר מצפון, שאינו מצליח לרסן את תאוות הבצע השולטת בחייו ולוותר על ההישג הבא, על-אף שהדבר עלול לסכן ולמוטט את האימפריה האדירה שבנה. מפגש גורלי בין כוחותיו של הטייקון לדוד ולמשפחתו מוביל להתנגשות הרסנית, הגוררת את שני הצדדים למאבק איתנים רווי יצרים ודם, תוך שהם מכלים וחורכים בדרכם את כל היקר להם. דוד שמוצא את עצמו נסחף אל תוך מערבולת של פשע, הונאות, בגידות ואף רצח, ייאלץ להתמודד במלחמת הישרדות על חייו ולהתעמת בדרכו מול דילמות קיומיות. העלילה המפותלת מציבה מראה עכורה על נפש האדם שבחתירתהּ להישגים מוכנה להקריב יחסים, ערכים, מוסר וזהות עצמית.

כל עץ שצומח מתחיל מזרע שנקבר באדמה.

דוד גלבוע הוא איש משכמו ומעלה שהיה בצעירותו קצין חבלה בחיל ההנדסה הקרבית ועבר לא מעט טראומות במהלך שירותו הצבאי.
בעשר השנים האחרונות דוד עובד בעבודה אפרורית ומונוטונית במשרדי החברה לפיתוח חבל חוף השרון אבל כשצריך לפרנס אישה ושלושה ילדים, אי אפשר להיות יותר מידי בררניים. יום אחד לתוך חייו המשמימים מגיעה שיחה מהדוד שלו פנחס שמתגורר במושב ומבקש את עצתו לגבי גוף שלוחץ עליו למכור את המשק שלו ולא מוכן לקבל סירוב.
פנחס מתעקש להשאיר את הנכס לעצמו אבל מרגע שהוא לא שיתף פעולה עם הגוף, דברים רעים התחילו לקרות לו, הוא קיבל איומים על חייו והוא מאד נסער ממה שקורה סביבו.

דוד מחליט לחקור מיהו הגוף שמנסה להשתלט על הנכס של פנחס ושאר הנכסים של בני המושב ומגלה שמאחורי הקלעים יש מישהו שמקדם בכח תוכנית פיתוח ובנייה לאזור החקלאי ביישוב ויש לו מטרה להשתלט על האזור.
דוד רוצה לעזור לדוד האהוב שלו ותוך כדי כך הוא נכנס לתוך סחרור מסוכן שמטרתו להציל את האדמה היקרה אבל מבלי להתכוון הוא מותיר אחריו רק אדמה חרוכה. האיש שהוא עומד מולו חזק, אמיד ולא מהסס להשאיר שבויים בשטח ודוד הקטן הזה שמנסה לצאת נגדו נחשב בעיניו לזבוב טורדני שמוטב לסלק אותו מהר מדרכו.
לדוד נותר להחליט, האם להתאבד על המשימה שהציב לעצמו ולהלחם בטחנות רוח או לחזור לחייו האפרוריים ולחיק משפחתו האוהבת ולשכוח מהכל.

הפרקים נעים בין חייו של דוד, לשאר הנפשות הקשורות למאבק שלו נגד חוסר הצדק שנגרם לדודו.
זהו סיפור של "דוד נגד גוליית" ושל רודף צדק נגד איש העולם התחתון שמונע מתוך תאוות בצע והוא לא בוחל באמצעים לחסל את כל מי שמנסה לעמוד בדרכו.
האיש שדוד עמד מולו הוא איש קר, אכזרי, חסר רגש שרגיל לקבל את כל מבוקשו ולהשיג כל דבר שהוא חפץ בו, זהו איש שגדל לתוך עולם הפשע והניגוד בינו לבין דוד היה חזק והראה דמות של איש ערכי לעומת הרשע בהתגלמותו.
במהלך מסע הנקמה שלו, דוד מאבד את עצמו ואת דרכו הוא ומבין בדרך הקשה מה חשוב באמת בחיים האלה, הוא ניצב מול דילמות מוסריות קשות ונאלץ לנקוט בבחירות שאין מהן דרך חזרה.
נהנתי מעלילת הספר, הוא היה קצבי ומרתק, הפרקים היו קצרים ומסקרנים והכתיבה יפה ואיכותית, הופתעתי מאד לטובה ולא הרגשתי שאני קוראת ספר ביכורים של סופר בתחילת דרכו.
על אף שזהו ספר מתח/אקשן, יש בו גם לא מעט תובנות נסתרות לחיים.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן