Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אדם הלך לאיבוד
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 288
טיפסנו בקצב מטורף. נאחזים בתקווה הקטנה שכשנגיע לפסגה נראה אותו שם – מכין קפה שחור על גזייה מול הנוף הפראי. עברנו בין האוהלים הצבעוניים, סקרנו כל מי שנקרה בדרכנו. אבל הוא לא היה שם. אדם נעלם בהודו. שלושה חברי ילדות יוצאים בעקבותיו ומוצאים עצמם בסיטואציה כמעט בלתי אפשרית. דור, עידו ואיתן התרחקו עם הזמן והפכו כמעט זרים זה לזה, התזמון גרוע והיעד מרתיע, אך החשש לחייו של חברם גובר על הכול. היפית אוסטרלית יפה, נזיר בנעלי קרוקס שמדבר ברמזים ומדריך מדיטציה מפוקפק שמבטיח את המתכון לאושר מנסים לעזור, אבל לפעמים רק מסבכים את העניינים. מסתבר שזה לא פשוט לחפש מישהו שלא רוצה שימצאו אותו. במסע סוחף מתובל ברומנטיקה, הומור וניחוחות צ'אי מתקתק, נשחטות לא מעט פרות קדושות. על גדות נהר הגנגס נחשפים סודות מן העבר שמאלצים את החברים לבדוק כמה רחוק הם מוכנים ללכת כדי למצוא את מה שאבד להם. זהו ספרה הראשון של עדי ארצי שלו, עיתונאית ובלוגרית. מזוכות תחרות הסיפור הקצר של מכללת ספיר. סיפוריה ושיריה פורסמו בכתבי עת שונים. אוהבת לצאת להרפתקאות ומעדיפה מלוח על מתוק, במיוחד כשמדובר באוכל הודי.

אדם הלך לאיבוד, נעלם אי שם בהודו, הקשר איתו נותק. ההורים שלו פונים לעזרה לחבריו הטובים שנרתמים למשימה ללא היסוס.

הם מזמינים כרטיסים, אורזים ומגיעים להודו. רק כשהם מגיעים להודו הם מגלים שאין להם תוכנית מסודרת. היכן מתחילים? הרי הודו ענקית… זה כמו למצוא מחט בערמת שחת.
הם עולים על אוטובוס צפונה ומתחילים לחפש אותו, גם בעזרת תשאול עוברים ושבים עם תמונה עדכנית שלו.
אף אחד לא הכין את החברים לאנשים המוזרים שיפגשו בדרך. כל אחד עם השפה שלו, עם התרבות שלו ועם הזכרון שלו… כל ידיעה חיובית מטלטלת את השלישיה ומשנה את התוכניות שלהם, אין להם רגע דל. יש שאומרים שלא ראו אותו אף פעם ויש שמזהים אותו ואומרים שהוא היה במקום כזה או אחר. החברים נאחזים בכל קצה חוט ומנסים למצוא אותו.

הם מנסים להתחקות אחרי המסלול שהוא עשה, ניסו להכנס לראשו כדי לנסות להבין לאן היה הולך, מה היה עושה…
כבר מההתחלה חברה אליהן תיירת שהתחברה לאחד מהחברים והצטרפה לצוות החיפוש.
על הדרך הם פגשו באנשים שטענו כי ראו אותו וכי היה במקום כזה או אחר וזה מה שקבע עבורם את המסלול. הם נאחזו בכל שביב של מידע שקיבלו וחיפשו אותו ברחובות, במקדשים, במסעדות ובבתי הארחה.

באחד המקדשים מצאו מכתב שהשאיר והבינו שיש לאדם עיניין לא פתור עם ההורים שלו. נקודת ההנחה של צוות החיפוש היתה שהוא בורח ממשהו שמעיק עליו שככול הנראה קשור להוריו. ההורים שלו, שנשארו בארץ, לא הסגירו שום מידע. הם מצידם המשיכו לחפש במרץ את חברם שנעלם ועל הדרך הרוויחו גם את הטיול בהודו.

האם ימצאו את אדם? האם קרה לו משהו או שהוא רצה לברוח מכולם? מה קרה לאדם?

החברים של אדם לקחו אותי לסיבוב בהודו על מקדשיה, נופיה ומטעמיה. יש בספר יופי של תיאורי אוירה שעוררו את כל החושים וגרמו לי לדמיין ולהרגיש את הודו ואת המסע של החברים כדי למצוא את אדם.
אהבתי את הכתיבה המרעננת, הרגשתי שבספר יש הרבה מהנשמה של הסופרת החל מהכתיבה וכלה בעיצוב הספר. הסתקרנתי לגלות היכן אדם ומה הוביל אותו לברוח מכולם.
מה שפחות אהבתי בספר היא העובדה שהרגשתי שהעלילה מונוטונית. הייתי שמחה אם היו משולבים קטעים מהעבר של אדם ומהעבר של החברים שמחפשים אותו שיכלו לשפוך אור על ההעלמות וכך להעלות את המתח והעיניין בספר.
בסיכומו של דבר נהנתי מהספר, במיוחד מהתיאורים שלקחו אותי לסיבוב בהודו (זה הכי קרוב להודו שאהיה בזמן הקרוב…) ומהכתיבה המרעננת של ארצי.

כשכל יום הוא מסיבה נשאר רק להחליט אם לרקוד או להסתכל מהצד…

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

    1. שרון בצלאל

      ואני שמחתי להכיר ולקרוא את מה שכתבת, הלוואי ותכתבי ספרים נוספים

  1. בימי שודג

    ספר מעורר וקסום. נדודים, בריחה או העלמות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן