Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
אדם הלך לאיבוד
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 288
טיפסנו בקצב מטורף. נאחזים בתקווה הקטנה שכשנגיע לפסגה נראה אותו שם – מכין קפה שחור על גזייה מול הנוף הפראי. עברנו בין האוהלים הצבעוניים, סקרנו כל מי שנקרה בדרכנו. אבל הוא לא היה שם. אדם נעלם בהודו. שלושה חברי ילדות יוצאים בעקבותיו ומוצאים עצמם בסיטואציה כמעט בלתי אפשרית. דור, עידו ואיתן התרחקו עם הזמן והפכו כמעט זרים זה לזה, התזמון גרוע והיעד מרתיע, אך החשש לחייו של חברם גובר על הכול. היפית אוסטרלית יפה, נזיר בנעלי קרוקס שמדבר ברמזים ומדריך מדיטציה מפוקפק שמבטיח את המתכון לאושר מנסים לעזור, אבל לפעמים רק מסבכים את העניינים. מסתבר שזה לא פשוט לחפש מישהו שלא רוצה שימצאו אותו. במסע סוחף מתובל ברומנטיקה, הומור וניחוחות צ'אי מתקתק, נשחטות לא מעט פרות קדושות. על גדות נהר הגנגס נחשפים סודות מן העבר שמאלצים את החברים לבדוק כמה רחוק הם מוכנים ללכת כדי למצוא את מה שאבד להם. זהו ספרה הראשון של עדי ארצי שלו, עיתונאית ובלוגרית. מזוכות תחרות הסיפור הקצר של מכללת ספיר. סיפוריה ושיריה פורסמו בכתבי עת שונים. אוהבת לצאת להרפתקאות ומעדיפה מלוח על מתוק, במיוחד כשמדובר באוכל הודי.

הודו, הרבה סיפורים נכתבו עליה אבל משהו בספר של עדי ארצי שלו כבש אותי. קראתי את הספר הנפלא תוך כדי שאני בבידוד (קורונה 2020) האומנם סגורה בין ארבע קירות אבל הצלחתי לטייל בדמיוני בהודו והרחתי את הריחות הטובים וגם את הסירחון שסובב אותה. לרגעים זה עשה לי חשק לעשות את הטיול להודו למרות שהודו מעולם לא משכה אותי אליה.

ישנם חברי ילדות שתמיד יהיו שם בשביל האחר גם אם החיים ימשיכו כל אחד לכיוון שונה. בעת צרה דור, עידו ואיתן נרתמים למשימה למצוא את חברם אדם שנעלם בהודו. כל אחד מהסיבות שלו אורז תרמיל ויוצא לחוויה של חיפוש אחר חברם הטוב ויחד עם זאת חיפוש עצמי שלו עם עצמו.

טרם יציאתם למסע חיפוש אחר אדם, נעשה תחקיר ראשוני עד כמה שניתן להבין לאן פניהם מועדות… אבל שום דבר לא הכין את החברים לדבר האמיתי כי להודו יש קצב משלה.

אנשים שהם פוגשים במהלך המסע נותנים סימנים סותרים אחד את השני עליהם לאסוף את כל הסימנים ולהאמין שמשהו יכול להיות נכון אין קיצורי דרך הם חייבים לסרוק את השטח בלי להתבלבל בחיפוש אחר חברם הם מנסים לחשוב בדרך פעולה שאדם בעצמו היה חושב עד כמה שזכרו אותו בתור חבר קרוב.

הסימנים מובילים אותם לכך שאדם חיפש להיאחז באמונה כלשהי בבודה, במיסטיקה, במקדשים וכו'.. לאורך כל המסע שלהם יש תחושה שאדם לא רוצה שימצאו אותו. מכתב אחד שמתגלה לעיניהם הם מבינים שאדם בורח ממשהו שיושב לו על הלב חזק. החברים לא ישחררו קודם שימצאו אותו בריא ושלם ואחר כך הכל פתיר.

גילוי נאות
את עדי ארצי הכרתי באחד ההשקות של סופר אחר. ישבנו לשיחה ונכבשתי באישיות של האישה הלבבית הזאת בשיחה אמרה שהיא בעצמה כותבת ספר על הודו שמתבסס על טיול של אחרי הצבא שלה. הסתקרנתי והבטחתי שאתמוך בפרויקט שלה. טוב גם אי אפשר להתעלם מהכריכה המושכת, הצבעים החזקים, האיור של הקוף שמלווה את הספר בכמה נקודות מפגש עם החברים של אדם שזה ממש נדרש שהקוף יהיה בכריכה. מאוד מקורי אהבתי.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. איזו סקירה נפלאה וניתוח מעמיק ויפה! ממש קלעת בעיני ללב העניין…
    תודה רבה! 🙂

    1. סוזן צדוק

      היי עדי, שמחתי שקלעתי לתחושות שלך ❤️

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן