Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
אדום חזק מאוד
קטגוריה:
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 388
״בעבודה הזאת אַת צריכה לעשות רק שני דברים: כיף וכסף. זה הכול. זה לא אומר שאת צריכה לומר את האמת.״ שני, מתכנתת צעירה ושקטה במחלקת הסייבר של משרד חקירות מצליח, נשלחת למשימה לא שגרתית: להיטמע במועדון החשפנות הגדול בתל אביב ולסייע, כסוכנת סמויה, בחקירת היעלמותה הפתאומית של אחת העובדות. במועדון היא מגלה עולם של תשוקה, אשליות, כסף קל ויחסי כוחות מתעתעים. היא פוגשת מנהלים הפכפכים, לקוחות המעוררים בה רגשות סותרים, ונשים פגיעות וחזקות, החושפות לפניה את חוקיו הלא כתובים של המקצוע, את סודות הפיתוי ואת הכוח הגלום בה עצמה. אבל מהו מחיר הכוח? וכיצד תידרש לשלם אותו ככל שתזנח את עולמה הישן ותיסחף אל תוך הלילה? תמר רובין גדלה בהרצליה. באדום חזק מאוד, רומן ביכורים עכשווי ומרתק הנקרא בנשימה אחת, היא צוללת לעומקו של עולם עשיר בניגודים, ומעוררת שאלות נוקבות על יחסי גברים ונשים, משיכה, נאמנות, כוח ואהבה.

שני היא ילדה טובה תל אביב . היא צעירה מאוד (תחילת שנות העשרים), חכמה מאוד (יש לה כבר שני תארים), היא די לבד בעולם (אין לה משפחה) והיא עובדת במחלקת הסייבר של משרד חקירות גדול.

הגיע תיק חקירה חדש למשרד של בחורה שנעלמה באופן מיסתורי. היתה לה עבודה מפוקפקת משהו, היא עבדה במועדון חשפנות. שני והצוות שלה ניסו לחשוב יחד איך מאתרים אותה והגיעו למסקנה ברורה, חייבים לחדור לתוך המועדון כדי לקבל קצה חוט. זה טוב ויפה שיש את כל האמצעים הטכנולוגיים, אבל לא רק. שני החליטה שהיא חודרת פנימה תרתי משמע והיא תנסה להתקבל לעבודה במועדון בתור מלצרית.
היא קובעת לעצמה ראיון עבודה שם אומרים לה שהם לא מחפשים מלצריות אלא רקדניות. עמדה בפני שני דילמה לא פשוטה, האם היא תקריב את עצמה למען החקירה ותמכור את גופה? אתם כבר מבינים שכן.
ברגע ששני הסכימה, בשם התפקיד, חייה השתנו והיא לא תארה לעצמה למה היא נכנסת. תכירו את ג'יני, שם הבמה שהיא אימצה לעצמה.
שני מספקת למשרד דריסת רגל מבפנים ומתחילה כבר מהערב הראשון בחקירות משלה. היא חייבת להתחקות אחרי העקבות של מריה שנעלמה.
היא נכנסה לעולם של סחר בנשים, סחר בסמים, כוח, כסף, ניצול ופשע. היא עבדה בתור סוכנת סמויה ביום במשרד החקירות ובלילה בתור רקדנית במועדון.

רוצים לדעת האם שני עמדה במשימתה?
מה עלה בגורל הנעלמת?

תקראו את הספר הזה שמספק הצצה לחיים במועדון חשפנות מפוקפק. האמת? היה מסקרן ומעניין, נחשפתי לעולם שלא הכרתי.
הספר כתוב בשפה קולחת ומעניינת אך הרגשתי שהעלילה היתה מונוטונית מידי כשהתמקדה בהתרחשויות ופחות בדמות הראשית או בדמויות משניות.
היה לי חסר רקע על החיים של שני בעבר, הייתי רוצה לקרוא יותר על התחושות הפנימיות שלה כשהיא ביום אחד הופכת להיות חשפנית ועל הרהורי ליבה.
בסך הכל ספר חשוב מאוד שגם אם הוא לא מספר אחד לאחד מה שעובר על הבנות המסכנות במועדונית המפוקפקים האלו, הוא מספר על מציאות מזעזעת, על ניצול ועל זילות.
אני יודעת שיש לא מעט נשים שמגיעות לעיסוק בחשפנות או בזנות מכל מיני סיבות ומה שמשותף לרובן הוא חוסר ברירה. הן צריכות כסף, תשומת לב והכרה.
במהלך הקריאה ליבי נחמץ לא פעם בגלל מה שהבנות המסכנות האלו חוות, הלוואי ויכולתי לעזור אפילו לאחת מהן.

ספר חשוב שצריך לקרוא כדי ללמועד מעט יותר על הזוועות שמתרחשות בזמן שאנחנו ישנים.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן