Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מירית כחלוןב-19 לדצמבר ראיינו בפינתנו #הכר_את_הסופר את הסופרת Mirit Kachlon

שאלון היכרות:
1. מה הספר האחרון שכתבת?
102 לייקים. הספר הראשון ועד כה האחרון שכתבתי.

2. על מה את עובדת כעת?
כרגע אני עסוקה בעיקר בשיווק הספר. בין אם להיות פעילה בפייסבוק כדי שייחשפו אליו ובין אם להסתובב בחנויות ולבדוק מה עם הספר . התעסקות בלתי פוסקת ומתישה.

3. מתי ואיך התחלת לכתוב?
מגיל 9 כתבתי שירים ויומן חיים שליווה אותי עד גיל 22. ואז הפסקתי לקרוא ולכתוב כמעט עשור והתמקדתי בלימודי הסיעוד והתואר , בעבודה התובענית שלי בתור אחות בבית חולים ובהקמת משפחה. לפני שש שנים חזרתי לכתוב. האמת בזכות הפייסבוק. התחלתי לכתוב פוסטים על החיים ועל הילדים והקדשתי להם זמן רב למרות שהיו לי רק שישים חברים. חדוות הכתיבה התפרצה בבת אחת וכתבתי בלי הפסקה מאז. ברכות למסיבות סיום, לגננת, למורה, מכתבים, פתחתי בלוג בשם בדוי  וכמובן את הספר שלי.

4. איפה ומתי את נוהגת לכתוב?
יש לי חדר עבודה בבית שמשמש אותי ואת בעלי ושם אני כותבת. אני מעדיפה לכתוב בבקרים. שמתי לב שאם אני כותבת בלילה- אני לא מצליחה אחר כך לישון בגלל האדרנלין. והשינה חשובה לי, אז אני מוותרת על התענוג של כתיבה לילית.

5. מתי התחלת לקרוא לעצמך "סופרת"?
אני עדיין לא סופרת. אני אחות מוסמכת שכתבה ספר. אני דוגלת ב "חוק שלושת הספרים" – רק אחרי שהוצאת שלושה ספרים, אתה יכול לקרוא לעצמך סופר.

6. מה התכונה החביבה עליך בעצמך?
 רגישות . זו התכונה החביבה עליי השנואה עליי גם יחד. היא חביבה עליי כי היא גורמת לי להיות אדם יותר טוב ואחות יותר אמפתית, אבל רגישות יתר גם יכולה להיות סיוט. לפעמים ידיעה טרגית בחדשות יכולה להעציב אותי למשך כל היום  ולהשפיע על מצב הרוח שלי. אני ממש נכנסת לרזולוציה של האסון ולאיך האדם הרגיש באותו רגע. גם מטופלים שחולים מאוד מעציבים אותי מאוד ואני חושבת עליהם כל הזמן. סיוט כבר אמרתי?

7. איפה את גרה? ואיפה היית רוצה לגור?
אני מתגוררת באשקלון  ולא הייתי מחליפה אותה בשום מקום. אשקלון נהדרת. יש בה ים ומרינה יפהפיה. ממליצה לכולם בחום לבקר בה.

8. מלבד המקצוע שלך, באיזה מקצוע היית מעוניינת להתנסות? ובאיזה מקצוע בשום אופן לא?
תסריטאות נראה לי ממש נחמד וגם קשור לכתיבה. כבר שנים רצות לי בראש סדרות וסיטקומים שהמצאתי עם דמויות ועלילה. מקצוע שנוא- כל מה שקשור לשואו-ביז. זה נראה לי איום ונורא לאבד את הפרטיות בגסות כזאת ולהיות חשופה לעיני כל: לביקורת אינסופית ,השמצות וטוקבקים מרושעים.

9. מיהו הגיבור/ה הספרותי/ת החביב עליך? ומיהו הגיבור שלך בחיים האמתיים?
ציון כהן של גלילה רון פדר. הנער מבית שאן שהפך רופא כנגד כל הסיכויים. בנערותי קראתי את כל הסדרה בשקיקה. גם של ניר שרוני- אחיו החורג. 
הגיבורים בחיים האמיתיים הם כל החיילים ששומרים עלינו, הפיזיקאים, הכימאים, הממציאים. אלה שגורמים לעולם לנוע וממש לא סלבים למיניהם.

10. אילו ספרים יש כרגע ליד המיטה שלך?
סוד הקסם היפני- ספר הדרכה על איך לעשות סדר לתמיד. בזמן האחרון נמאס עליי הבלאגן שחוזר ונהייתי אובססיבית לסדר- מה שממש לא היה כשהייתי צעירה יותר  והייתי מדלגת בין הצעצועים של הילדים בלי בעיה. כנראה משהו עם הגיל.. וגם הספר קווים אדומים של יהודית ציפורי- בחיים לא קראתי רומן רומנטי, מלבד חמישים גוונים המפורסם. חשבתי שהגיע הזמן לנסות להיחשף לעוד ז'אנרים ספרותיים.

11. איזה כישרון, נוסף על כתיבה, את חומדת? 
זימרה- הייתי שמחה אם היה לי קול ערב. בינתיים אני מסתפקת בקול עורב לאוזני המקלחת בלבד.

12. לאיזה חולשה אנושית אין לך כל סבלנות?
תחמנות. כל הישראבלוף והפוליטיקה שחודרת לכל תחום (כולל הסיעוד). לפעמים אני מרגישה שהכול למראית עין ואין שום דבר אמיתי. 

13. מה המוטו החביב עליך?
you preach what you practice  שזה בתרגום חופשי- תשמש דוגמא. אתה לא יכול להגיד לילד שלך לדבר בשקט אם אתה צועק כל היום. אני צריכה לפעול לפיו לעיתים קרובות יותר.

14. עם מי היית הכי רוצה לשבת על כוס קפה (חי או מת)?

עם אימא של בעלי- יוכי. היא נפטרה מסרטן נדיר בגיל חמישים. היא היתה  יפהפיה וכשהיינו מסתובבות יחד היו מסובבים את הראשים לעברה למרות שהייתה מבוגרת ממני בכמעט שלושים שנה. היה קשה לראות אותה נובלת. היא נורא אהבה את החיים. עד היום יש לי צביטה בלב כשאני רואה נשים בגילה צוחקות ונהנות בבית קפה. היא יכלה להיות שם..באיזשהו שלב עבר לי בראש לכתוב ספר על חייה ומותה,  אבל לא יכולתי. זה היה קשה וכואב מדי.

15. מה המאכל האהוב עליך?
קוסקוס ברור. תמיד. בכל מצב. בוקר צהריים ערב. מאכל מושלם. גאונות. 

16. מה הספר/ים או הסופרים שהכי השפיעו עליך?
גלילה רון פדר השפיעה עליי מאוד בתור ילדה ונערה וגמעתי את כל ספריה בשלוק. גם הספר 'פרפר' השפיע עליי חזק והתהלכתי שבועות אחרי שסיימתי אותו ועד לפני זמן קצר טענתי שזה הספר היפה ביותר שקראתי אי פעם. ואז עשיתי טעות פטאלית וקראתי אותו שוב והוא נראה לי שונה ופחות טוב. טעות. 

17. מהו רגע השיא בחיים שלך?
רגע השיא עדיין לא קרה. אני עדיין מחכה לו.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן